lsvkiev (lsvkiev) wrote,
lsvkiev
lsvkiev

Наши реалии

Для тех, кто не только за границей, но и в танке.

Це вже не "по-приколу", з цим треба вже щось робити. Ніяк не можу пригадати, коли за останні п'ять років затримували за пікет проти президента... Далі - пряма мова Дарини Коц.

«Зранку я намалювала 4 плакати . "Імпічмент президенту" , " не кумовство,а 'по-брацьки'" , " Україна поза законом" та " сказав,порушив, пішов". О 11 ранку я зустрілася в центрі з своїм другом,Романом і близько 11:40 ми стали посеред площі,тримаючи їх в руках. Нас було лише двоє- Рома тримав один великий плакат,я кожні 10 хвилин брала до рук інший, маленький. До нас підійшла жіночка через хвилин 40 пікету і почала погрожувати нам фізичною розправою,побиттям і поліцією. Вона відійшла в сторону,комусь зателефонувала ( як пізніше виявилося - все ж у поліцію) і відразу пішла.

Ми простояли ще 15 хвилин,як до нас підійшов чоловік, представився поліцейським,показав посвідчення. Після двох хвилин розмови про те,що " мітинги мають бути санкціонованими,навіть якщо вони одиночні і навіть якщо це є об'ява голодування- треба про це повідомити міське управління" нам запропонували піти до відділку. Коли я запитала,навіщо, поліцейський відповів,що для дачі пояснень. Я уточнила,чи буде складатися на нас адмінпротокол про правопорушення. "Ні,лише дача пояснень"-сказав нам цей чоловік. По дорозі до відділку я зателефонувала Є.Новицькому та адвокату,який причетний до моєї попередньої справи ( там теж були незаконні дії поліції і затримання ні за що).

Коли ми прийшли до відділку, Рому відразу повели нагору,а я лишилася внизу. Якась жінка попросила мене проходити ,я відмовилася йти без матері,так як я неповнолітня,вона має бути присутня. При цій жінці я зателефонувала мамі і запитала,чи може вона приїхати. Вона сказала,що не може,бо має багато справ і в поліції її не буде. Ці слова були передані поліцейській,яка ніяк на це не відреагувала і кудись пішла. Роман написав мені в телеграмі і попросив почекати,доки його звільнять. Я сіла і стала чекати,провівши у відділку з моменту затримання дві години . . А як ці дві години закінчилися,почалася жесть,яку мені дуже боляче згадувати.
Вниз спустилася білява. жіночка,яка у грубій формі наказала мені підійти до неї і йти нагору.
Я відмовилася. Вона повторила. Протягом наступних 10 хвилин вона перегороджала мені прохід,не дозволяла піти,коли я питала чи я затримана,вона микала і казала дочекатися її головного. Весь цей час я була на телефоні з мамою,яка продовжувала нагадувати жінці,що вона не може приїхати,але жінки всерівно не пускала мене з відділку , кричала і поводила себе неадекватно. Через 10 хвилин до нас підійшов чоловік,який сказав,що я затримана,а на мою фразу про те,що більше трьох годин мене тримати не мають, відповів,що зараз напишуть про опір поліції,нагору поведуть в кайданках і я тут буду мінімум добу. Тоді я вже ревіла ридма і мені було дуже страшно,тому не чекаючи мою матір мене повели нагору,туди,де вже дві години сидів роман.
Мене завели в іншу кімнату,посадили на крісло і сказали чекати.

Чекали ми близько півтори години мою матір. Я зателефонувала до безоплатної правової допомоги, попросивши надати мені адвоката. Там попросили дати трубку поліцейським,що я зробила,і я після розмови "правозахисника" з поліцейською в праві мати адвоката мені було відмовлено. ( До кінця затримання його так і не надали). За ці півтори години білява жінка разів 5 сказала мені,що із-за такої впертої як я,вона не може повести сина гуляти,я зіпсувала їй день і взагалі остання людина - вона навіть зателефонувала своїй дитині по телефону при мені і сказала,що із-за одної впертої дівчини вони сьогодні не підуть туди,коли мали. Потім ці дві жінки, Анастасія і Ганна,запропонували мені чай з ватрушками. Коли я відмовилася, Ганна заборонила своїй колезі давати мені серветки ( весь цей час я не припиняла ридати- мені будь страшно).
Коли я сказала,що мене не мають тут тримати більше трьох годин без матері , через деякий час підійшов "головний" якому раніше телефонувала пані Ганна,і я краєм вуха почула в кутку кімнати розмову( пряма цитата) : " якщо знайдуть наркотики,то і три доби можна тримати ".... Після цього я піджала до себе свою сумку і замкнула кишені,мені стало ще страшніше і в мене далі продовжувалася істерика.

Через хвилину " головний" підійшов до мене з дуже старою книжкою в руках,ткнув мені пальцем в 185 статтю,частину першу,сказавши,що по ній я і буду відповідати. Після цього він покинув кімнату, лишивши мене з пані Ганною та пані Анастасією. Я продовжувала плакати, пана Ганна продовжувала на мене давити. Говорилося про два адмінпротоколи і навіть про кримінальну відповідальність " за повалення конституційного ладу" мною,дитиною 16ти років. Я продовжувала плакати,і через півгодини моя матір приїхала до відділку,далі розмова шла переважно з нею. Рому до того часу вже відпустили , в нас повели до кімнати,де знаходився раніше він. Білява жінка, Ганна, продовжувала в грубій формі розмовляти зі мною і моєю матір'ю,і тоді я вже не могла думати, лише плакала і дивилася в стіну. Я була в абсолютно розбитому стані,мені було важко сконцентрувати погляд,тому коли під час написання пояснювальної я попросила показати посвідчення пани Ганни,мені в грубій формі було відмовлено спершу взагалі його показати,потім показували з відстані,на якій я не бачу ( мій зір - мінус вісім). Також пана Ганна назвала неадекватною мою матір і мене,коли я спробувала за неї заступитися. Я написала пояснювальну ,підписала документ про суд,надягнула навушники,голосно ввімкнула музику і продовжила плакати,бо більше не була на щось окрім ще здатна.

З відділку я вийшла ніяка.
Я продовжувала плакати,не чула розмов біля себе і не могла думати ні про що. В сльозах я разом з мамою, Романом,своєю сестрою і Євгеном Новицьким пішла до центру, де ми мали змогу поспілкуватися з журналісткою юа Рівне, яка поговорила зі мною і зняла мої мляві пояснення для сюжету. Після цього я пішла додому разом з мамою.
Стан мій покращився лише ближче до ночі,але навіть зараз,через добу після цього жаху- я все ще розбита, зневірена і спустошена.
Я пишу ці пости для того,що б якумога більше людей дізналося про свавілля та жорстокість нашої поліції і що б такому більше не дали повторитися.
Дякую всім за підтримку,правову допомогу та небайдужість. Прошу надати цій ситуації максимального розголосу,тому що так більше не має бути.»

источник: Serhii Sirenko
Tags: политика
Subscribe

 • Фас и профиль

 • Квартирка

  Сборник цитат из информационной статьи в инете с моими комментариями. Статья – яркий пример манипуляции читателем и создание имиджа у исполнителей…

 • Филология

  ФРИКЦИОНЕР, -а, м. Создатель, производитель или хранитель фрикций. || прил. фрикционерный, -ая, -ое.

promo lsvkiev january 22, 2018 09:00 96
Buy for 30 tokens
Промо-блок свободен, и приглашаю разместиться за 10 жетонов.
 • Post a new comment

  Error

  Anonymous comments are disabled in this journal

  default userpic

  Your reply will be screened

 • 13 comments

 • Фас и профиль

 • Квартирка

  Сборник цитат из информационной статьи в инете с моими комментариями. Статья – яркий пример манипуляции читателем и создание имиджа у исполнителей…

 • Филология

  ФРИКЦИОНЕР, -а, м. Создатель, производитель или хранитель фрикций. || прил. фрикционерный, -ая, -ое.